Bitcoin najbardziej popularną kryptowalutą

Bitcoin najbardziej popularną kryptowalutą

Bitcoin to pierwsza wirtualna, a więc nie mająca fizycznej postaci waluta. Historia tej kryptowaluty rozpoczęła się w 2009 roku. Bardzo szybko zaczęto wykorzystywać bitcoin do różnego rodzaju transakacji. Kurs bitcoin wywołuje wiele emocji. Jest to spowodowane tym, że kurs bitcoin często się waha, jego cena zmienia się kilkakrotnie nawet w ciągu jednego dnia. Chętnych jednak do jego zakupu nie brakuje.

Czym jest bitcoin?

Wspomnieliśmy już, że bitcoin pojawił się w 2009 roku. Za jego powstaniem stoim Satoshi Nakamoto. Mimo że historia tej cyfrowej waluty zaczęła się 12 lat temu, to wciąż nie wiadomo czy osoba ta rzeczywiście istnieje. Kilkanaście miesięcy temu bitcoin przeszedł kryzys, obecnie kurs bitcoin znów jest bardzo wysoki.

Gdzie można kupić bitcoin?

Handel kryptowalutami odbywa się w kantorach i na giełdach kryptowalut. Giełda BTC działa na takiej samej zasadzie jak tradycyjna giełda papierami wartościowymi. Giełda BTC jest miejscem odpowiednim dla osób, które kupowały już kryptowaluty. Co ważne, na kurs bitcoin w przypadku transakcji dokonywanych na giełdzie właściciel kryptowaluty nie ma wpływu na jego wysokość. Giełda kryptowalut działa w internecie. Obecnie działa ich wiele, większość jest bezpiecznych. Dobra giełda kryptowalut jest prosta w obsłudze. Jej panel jest intuicyjny, transakcje odbywają się bardzo szybko.

Popularność kryptowalut stale rośnie. Giełda kryptowalut to jedno z miejsc, w którym każdy może zakupić bądź sprzedać nie tylko bitcoin. Obecnie kryptowalu jest zdecydowanie więcej.