O handlu kryptowalutami

O handlu kryptowalutami

Kryptowaluty pojawiły się w 2009 roku. Do życia powołana została wówczas pierwsza kryptowaluta – bitcoin. Mimo że dzisiaj kryptowalut jest znacznie więcej, to właśnie bitcoin jest najbardziej rozpoznawalny i popularny.

Regularnie kurs bitcoin zmienia się. Kilkanaście miesięcy temu waluta ta przeszła poważny kryzys. Udało się jej wyjść z niego obronną ręką. Obecnie kurs bitcoin stale rośnie. Zakupem tej wirtualnej waluty interesuje się coraz więcej osób. Gdzie można kupić kryptowaluty?

Gdzie kupić bitocoin i inne kryptowaluty?

Bitcoin oraz inne waluty dostępne są w dwóch miejscach. Do wyboru jest giełda BTC oraz kantor. Pierwsza giełda kryptowalut zaczęła działać stosunkowo szybko, bo już dwa lata po tym jak świat usłyszał o bitcoinie. W kantorze najchętniej kupują kryptowaluty osoby, które dopiero zaczęły interesować się wirtualnymi walutami. Jest to także miejsce odpowiednie dla tych osób, które bitcoiny kupują tylko od czasu do czasu. Z kolei giełda BTC jest najbardziej odpowiednia dla osób, które dobrze poznały wirtualne waluty.

Bezpieczeństwo transakcji na giełdzie kryptowalut

Zarówno giełda BTC, jak i kantor kryptowalut działają w wirtualnej przestrzeni. Osoby, które zainteresowane są handlem kryptowalutami powinny więc postawić na sprawdzoną platformę, która zapewni bezpieczeństwo dokonywanych transakcji. Zdecydowana większość giełd i kantorów kryptowalut to miejsca sprawdzone i godne zaufania. Bitcoin to najstarsza i jednocześnie najbardziej znana kryptowaluta.