Kryptowaluty - gdzie najlepiej kupić?

Kryptowaluty – gdzie najlepiej kupić?

Jeśli chodzi o kryptowaluty, to nie można zapomnieć o bitcoinie, który często określany jest skrótem BTC. To najbardziej znana kryptowaluta, której historia rozpoczęła się kilkanaście lat temu. Mimo kilku zawirowań bitcoin nadal wzbudza ogromne emocje, a chętnych do jego zakupu nie brakuje. Hasło kup bitcoin w wielu nadal wzbudza przyspieszone bicie serca.

Krótka historia bitcoina

Bitcoin, to kryptowaluta, która pojawiła się w 2009 roku. Stoi za nią Satoshi Nakamoto. Tak naprawdę do dzisiaj nie wiadomo czy jest to osoba czy grupa osób. W zasadzie od samego początku bitcoin wzbudzał ogromne zainteresowanie. Kilkanaście miesięcy temu przeszedł kryzys. Wiele osób sądziło, że będzie to koniec BTC. Tymczasem BTC wyszedł z tego z obronną ręką.

Gdzie kupić bitcoin?

Decydując się na zakup kryptowaluty, jaką jest bitcoin, można postawić na kantor bądź giełdę. Dla osób doświadczonych, które kupowały już bitcoina i robią to regularnie zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest giełda bitcoin. Ci, którzy robią to pierwszy raz mogą zdecydować się na kantor bitcoin. W przypadku kantoru kurs bitcoin jest ustalany przez właściciela. W przypadku giełdy nie ma on aż tak dużego wpływu. Jest jedynie osobą nadzorującą cały proces, ale nie ma bezpośredniego wpływu na ostateczny kurs bitcoin.

Kryptowaluty – odkąd pojawiły się na rynku – są bardzo popularne. Mimo wielu lat, które upłynęły od ich powstania nic się w tej kwestii nie zmienia. Giełda bitcoin to miejsce, w którym każdy zainteresowany może zaopatrzyć się w bitcoina. Jest bezpieczna, a skorzystanie z niej nie nastręcza żadnych problemów.