Zasada działania routera

Więc zdecydowałeś się stworzyć sieć lokalną w domu? Być może masz urządzenia, takie jak telefon, laptop, tablet i komputer, które chcesz cały czas utrzymywać w sieci? Wszystko co potrzebujesz to routery wifi.

Stwórz własną sieć

Dzisiaj prawie każdy ma Internet. To nie tylko okazja do słuchania muzyki lub grania w gry, to już konieczność. Dlatego Internet nie jest już kaprysem i rozrywką, ale głównym środkiem komunikacji, prawdopodobnie nawet ważniejszym niż telefon komórkowy. Co jednak kiedy chcesz podłączyć wszystkie urządzania w jedną sieć? Odpowiedź jest bardzo prosta – kup router bezprzewodowy i podłącz wszystkie potrzebne urządzenia “bezprzewodowo”.

Tutaj wszystkie zalety są oczywiste – bez przewodów, możesz podłączyć co najmniej 10 urządzeń jednocześnie. Są do wyboru routery wifi rozmaitych marek. Na rynku znajdziesz routery wifi – Totolink, TP-Link, Zyxel, Xiaomi, MikroTik, Mimosa

Jakie są zasady działania routera?

W rzeczywistości router do Internetu działa w bardzo prosty sposób. Kabel internetowy wchodzi do twojego mieszkania. W niektórych przypadkach kabel ten należy najpierw podłączyć do modemu (w zależności od dostawcy), a modem już przetworzy sygnał. Masz wybór – podłącz go do komputera i uzyskaj dostęp do sieci tylko na nim lub podłącz ten kabel do routera, który zapewni dostęp do wszystkich urządzeń. Przenośny router wifi w pamięci ma tablice routingu która zawiera ścieżki do wszystkich urządzeń w sieci, a także do innych routerów.

Okazuje się, że taka podłączona sieć urządzeń, do każdego z nich można wybrać najbardziej optymalną i najkrótszą ścieżkę. Router wifi bezprzewodowy okresowo wysyła pakiety testowe na każdy adres, aby dowiedzieć się, ile czasu potrzebuje pakiet i czy w ogóle go dotrze (być może urządzenie zostało wyłączone). W ten sposób zawsze utrzymuje bieżący stan mapy sieci, korzystając z tabeli routingu.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Routery Wi-Fi. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.