Jak podłączyć i skonfigurować router Wi-Fi?

Obecnie na rynku dostępna jest ogromna liczba różnych routerów Wi-Fi różnych producentów. Totolink, TP-Link, Zyxel, Xiaomi, MikroTik, Mimosa – bez problemu znajdziemy dla siebie router do Internetu. Routery wifi należy jednak zainstalować, podłączyć i skonfigurować.

Instalacja i podłączenie

W tym artykule opiszę szczegółowo i pokażę, jak zainstalować i skonfigurować router bezprzewodowy. Algorytm strojenia jest prawie zawsze taki sam. Dla dowolnego routera, czy to TP-Link, ASUS, D-Link, ZyXEL, Tenda – to nie ma znaczenia. W ten sam sposób nie ma znaczenia, jakiego rodzaju usługodawcę internetowego posiadasz. Wszystko, co zależy od dostawcy, to rodzaj połączenia. Które musisz wybrać w ustawieniach routera i ustawić niezbędne parametry. Oczywiste jest, że sama strona ustawień i sekcje różnią się w zależności od producenta i tego, jaki przenośny router wifi posiadasz modelu routera.

Router wifi bezprzewodowy trzeba rozpakować (jeśli jest nowy), podłączyć do niego zasilacz, wybrać miejsce instalacji, podłączyć Internet (kabel od dostawcy Internetu) i podłączyć urządzenie, z którego będziemy konfigurować. Przez Wi-Fi lub kablowo. Oczywiście najłatwiejszym sposobem jest połączenie za pomocą kabla w celu konfiguracji, z komputera lub laptopa. Wprowadź ustawienia routera. Kiedy wszystkie kable są podłączone, router jest włączony, a nasze urządzenie jest do niego podłączone, musimy otworzyć panel sterowania. Można to zrobić, przechodząc pod adres na dole samego routera w przeglądarce. Na stronie autoryzacji musisz podać nazwę fabryczną i login. Są również wskazane na samym urządzeniu.

Konfiguracja routera z Internetem

Musisz skonfigurować router, aby łączył się z dostawcą Internetu. W odpowiedniej sekcji (WAN, Internet) musisz wybrać typ połączenia, z którego korzysta Twój dostawca i w zależności od rodzaju połączenia, musisz ustawić parametry (nazwa użytkownika, hasło). Zmień nazwę fabryczną i hasło do sieci bezprzewodowej.

Ten wpis został opublikowany w kategorii Routery Wi-Fi. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika.